Fingersy- Five fingers- buty do biegania,ciekawe czy śmieszne, modne czy zdrowe…

Published by Inga Schreier- Boguslawska on

  Od jakiegoś czasu na rynku obuwniczym pojawiły się buty pięciopalczaste, szczególnie zalecane do aktywności fizycznej, a w szczególności do biegania. Zapewniani jesteśmy o wspaniałym wpływie tych bucików na nasze stopy, a co za tym idzie-na nasze ciało. Czy jest to zdrowy produkt czy kolejna moda na sportowe „dodatki”?
Chcąc dokonać jakiejkolwiek opinii, zasięgnęłam wiedzy z wielu źródeł, sama fingers’ów nie posiadam, więc trudno mi jak tematy w poprzednich postach opisywać z własnego doświadczenia.
Może trochę historii. Buty pięciopalczaste stworzono z myślą o żeglarzach, pokład jest śliski i często naraża stopę na urazy. Stworzono wiec buty, które są antypoślizgowe, dopasowują się do stopy i w żaden sposób nie ograniczają czucia podłoża. Szybko buty ewoluowały, firma produkująca fingersy szybko dostosowała się do zainteresowań i potrzeb klientów i stworzyła linię do biegania BIKILA. Na pewno buty te nie ograniczają stopy w żaden sposób. Pozwalają na naturalny jej układ, jakby była boso. Nawet odczuwanie podłoża jest dość „dokładne”. Materiały, z których są wykonane owe butki są najwyższej jakości, oddychają, nie obcierają, są lekkie jak piórko, jedynie początkowo pojawia się nieprzyjemne poczucie drażnienia pomiędzy palcami, które dość szybko znika. Jednak czy tak lekkie i „naturalne” buty są zdrowe? Nie dla wszystkich. Stopa dzięki uzyskanej wolności nie ma amortyzacji i „trzymania” przez but. Dla osób z nadwagą lub początkujących biegaczy zbyt mocno obciąży przodostopie, a i zaawansowani sportowcy powinni stopniowo przyzwyczajać stopy do „pięciopalczaków”. Deszczowej pogodzie trochę nie podołają 😉 .
Ceny butków, po średniej orientacji na rynku od 149zł-500zł. Jak już wielokrotnie zauważyłam, nie ma ona w zasadzie znaczenia, bo ktoś kto będzie je chciał i tak je kupi. Chętnie wypróbowałabym je jako kapcioszki 😉 lub do prac w ogrodzie.
A Wy używacie Five fingers’ów? Jakie wrażenia?

Categories: ciekawostki

5 Comments

BB · 21 listopada 2016 at 23:28

Witam!
Mój mąż od paru lat zarówno chodzi jak i biega w five fingersach,oczywiście gdy chodzi w nich w mieście jest to sensacja ale jak twierdzi są bardzo wygodne i oczywiście jak najbardziej naturalne.Więc w Jego imieniu bardzo je polecam

Zdrowa Stopa · 24 listopada 2016 at 15:49

🙂 Dziękuję

Unknown · 16 października 2017 at 22:39

Mr.pecikowi też się podobają

Dawid Szymfeld · 16 października 2017 at 22:41

Mr.pecikowi też się podobają

Anonimowy · 16 października 2017 at 22:45

Witam.
Mój przyjaciel posiada fingersy od 7 lat i jest bardzo zadowolony. Biega w nich, gra w piłkę czy tańczy taniec ulicy z irokezem na głowie. Jedyna wada to nadmierne pocenie się stóp. (Może to być od nadmiernej ilości skarpetek)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Modyfikacja motywu Rosedesign.pl

0Shares