Olejek z drzewa herbacianego- lekarstwo na wiele problemów.

Published by Inga Schreier- Boguslawska on

 

Jakiś czas temu trafiłam na wykład z działania olejków eterycznych. Moją szczególną uwagę przykuł olejek z drzewa herbacianego. I o nim chciałabym dziś napisać. Bardzo szeroki zakres jego właściwości pozwoli nam zadbać i o skórę i o paznokcie. Mianowicie ma on działanie wiruso- i bakteriobójcze, przeciwgrzybicze i silnie regenerujące. Każdy kto ma jakiekolwiek problemy skórne, czy atopowe, czy łuszczycowe, czy trądzikowe, czy nawet trudno gojące się ranki z dzikim mięsem w okół paznokci włącznie powinien ten olejek choćby wypróbować.  W przypadku ranek efekt jest już widoczny po 2-3-4 dniach stosowania, przy trwałych zmianach skórnych nieco dłużej.
Teraz jak go stosować… Gdy mamy „rozpaprany” wał paznokciowy przy wrastających paznokciach, czy zastrzał lub obtarcie wskazane jest stosowanie nawet samego olejku bezpośrednio na zmianę, należy nasączyć patyczek kosmetyczny olejkiem i delikatnie potrzeć rankę (rano i wieczorem). Przy innych zmianach, np trądzikowych, łuszczycowych , łączymy 2-3 krople olejku z drzewa herbacianego z jakimś nośnikiem, najlepiej balsamem/kremem i smarujemy chore miejsce. Olejek dobrze działa również na zakażone grzybicą paznokcie. Kuracja jest długa, ponieważ pełen zrost paznokcia palucha trwa średnio od 8 miesięcy do roku. Tak więc początkowo nakrapiamy małą kropelkę olejku na chory paznokieć, jeśli kilka jest chorych paznokci można wykorzystać patyczek kosmetyczny, nasączyć go kroplą i pocierać wszystkie paznokcie objęte zmianami. Dermatologiczne leczenie z reguły trwa około 3 miesięcy tak i tu pierwsze efekty pojawią się z czasem… Warto zrobić sobie zdjęcie paznokcia/ci choćby smartfonem, aby po kilku miesiącach móc widzieć efekty kuracji. Cena olejku zaskoczy wszystkich. Ważne aby olejek był eteryczny czysty, bez innych domieszek, koszt zależy od pojemności buteleczki, 15ml to około 36 zł.
Oprócz działania naskórnego, olejek świetnie działa przy chorobach dziąseł- do pół szklanki letniej wody dodajemy 2 krople olejku i płuczemy jamę ustną, tak samo w przypadku bólu gardła. Zdjęcie które dołączam pokazuje jaki olejek zagościł na stałe w mojej apteczce 🙂


1 Comment

Grzybica paznokci- leczenie – Zdrowe nogi · 28 sierpnia 2018 at 11:55

[…] […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Modyfikacja motywu Rosedesign.pl

0Shares